V septembri stúpol predaj Volkswagenov o 6,5 percent

12.10.2012

BERLÍN 12. októbra (WEBNOVINY) – Nemecká automobilka Volkswagen v septembri predala 801 tis. vozidiel, čo bol rast o 6,5 %.

Išlo však o najpomalší rast predaja skupiny za päť mesiacov. „Súčasná problematická situácia v eurozóne a terajšie celkové podmienky na trhu si vyžadujú pozorné monitorovanie a vo štvrtom kvartáli sa na to úplne sústredíme,“ uviedol šéf predaja Volkswagenu Christian Klingler vo vyhlásení, ktoré firma zverejnila v piatok.

Automobilka zároveň informovala, že predaj jej vozidiel a áut, ktoré vyrába v spoločných podnikoch v Číne, na čínskom a hongkonskom trhu v prvých troch kvartáloch tohto roka oproti rovnakému obdobiu vlaňajška stúpol o 18,3 %.

Predaj za január až september bol takmer na úrovni 2 mil. vozidiel. V rovnakom období minulého roka to bolo 1,69 mil. áut, uviedla firma Volkswagen. V Číne nemecká automobilka vyrába autá spoločne s podnikmi FAW Group a SAIC Motor Corp.

Súčasťou skupiny Volkswagen je aj dcérska spoločnosť Volkswagen Slovakia, ktorá pôsobí na Slovensku od roku 1991. Firma už vyrobila viac ako 3 milióny vozidiel, zamestnáva 8 400 ľudí. V závode v Bratislave vyrába automobily a prevodovky, v Martine komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska.