V Trenčíne opravia tri americké vrtuľníky, cenu neprezradili

TRENČÍN 28. februára (WEBNOVINY) – Letecké opravovne Trenčín (LOTN) opravia tri americké vrtuľníky Mi – 17. S prácami začali v tomto týždni, oprava potrvá niekoľko mesiacov.

Ide o tri vrtuľníky zo šiestich, ktoré mali LOTN opravovať. Pre legislatívne chyby ich však v apríli 2012 odviezli preč a zmluvu stornovali. Americká spoločnosť FTA vyhlásila ďalšie výberové konanie iba na tri stroje, ktoré vyhrali trenčianske opravovne.

Zmluvu s LOTN podpísali v októbri minulého roka. „Súťaž sme vyhrali v auguste minulého roku. Tešíme sa, že LOTN po dlhom čase získala zákazku aj mimo rozpočtu ministerstva obrany, čím, samozrejme, sa ušetria finančné zdroje v našom rozpočte a udržíme zamestnanosť tak, ako sme pred mesiacom garantovali,“ povedal na dnešnom brífingu v areáli opravovní minister obrany Martin Glváč.

Cenu opráv však odmietol špecifikovať. „Základná oprava je charakterizovaná, je ale predmetom obchodného tajomstva. Následne musia zmluvní partneri špecifikovať, či stačí takáto revízia, alebo bude treba ísť do ďaleko väčšieho rozsahu,“ dodal. Od toho by sa mala odvíjať aj dĺžka opráv.

Vrtuľníky pre americkú armádu sa už momentálne nachádzajú v opravovniach.

Na tejto zákazke bude pracovať asi jedna tretina všetkých zamestnancov spoločnosti.

Ďalšie tri vrtuľníky, ktoré mali pôvodne LOTN opravovať, podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Milan Mutala v hre nie sú. „Budeme sa uchádzať nielen s týmto partnerom, ale aj s inými o ďalšie opravy vrtuľníkov,“ povedal.

Letecké opravovne Trenčín sú štátna akciová spoločnosť. Jej zakladateľom je Slovenská republika a v jej mene koná Ministerstvo obrany SR. S dnes už 64-ročnou tradíciou patrí medzi najstaršie slovenské opravárenské podniky. V súčasnosti zamestnávajú približne 350 ľudí.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...