Väčšina Nemcov si myslí, že by im bolo lepšie bez eura

BERLÍN 29. júla (WEBNOVINY) – Väčšina Nemcov verí, že ich krajine by sa lepšie darilo bez spoločnej európskej meny. Informoval o tom v nedeľu nemecký nedeľník Bild am Sonntag.

S názorom, že Nemecku by prospel odchod zo 17-člennej eurozóny, sa v prieskume agentúry Emnid stotožnilo 51 % respondentov.

Iba 29 % respondentov si naopak myslí, že vystúpenie z bloku spoločnej meny by najväčšej európskej ekonomike poškodilo. Podľa prieskumu sa tiež 71 % Nemcov domnieva, že Grécko by sa malo vzdať eura, pokiaľ vláda v Aténach nebude plniť dohodnuté úsporné opatrenia.

„Vážne pochybnosti“ o reformnom úsilí gréckej vlády vyjadril pre Bild am Sonntag nemecký minister hospodárstva a vicekancelár Philipp Rösler. „Implementácia (reforiem) viazne. Funkčný daňový úrad neexistuje. Taktiež v oblasti sľubovanej privatizácie verejných aktív sa takmer nič neudialo,“ povedal Rösler. „Ak Grécko nesplní svoje záväzky, nebudú ďalšie peniaze. Grécko bude potom insolventné,“ zdôraznil Rösler, ktorý je zároveň nemeckým vicekancelárom a predsedom menšej koaličnej strany vo vláde kancelárky Angely Merkelovej.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...