Veľkoobchodu Metro sa na Slovensku prepadol zisk o tretinu

BRATISLAVA 4. júna (WEBNOVINY) – Obchodná sieť Metro vykázala v minulom roku na Slovensku pokles tržieb aj zisku.

Ako vyplýva z údajov uverejnených v Obchodnom vestníku, tržby spoločnosti Metro Cash & Carry SR za predaj tovaru vlani dosiahli 401,7 mil. eur.

V medziročnom porovnaní to znamenalo pokles o 3,9 %. Slabší predaj sa odzrkadlil aj na medziročnom prepade celkového hospodárskeho výsledku, keď sa zisk firmy znížil oproti roku 2011 o takmer 30 % na 10,3 mil. eur.

Samotná spoločnosť Metro Cash & Carry SR však hodnotí vlaňajšie hospodárske výsledky pozitívne. „Vzhľadom na celkový vývoj trhu možno s výsledkami vyjadriť spokojnosť,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca firmy Martin Jaroš.

Oceňuje najmä to, že sa firme darí rozširovať aktivity smerom k uspokojeniu zákazníkov. Podľa Jaroša to dokazuje napríklad zvýšenie trhového podielu spoločnosti v donáške tovaru odberateľom zo 7 % na 10 % pri raste tržieb v tomto segmente o 36 %.

Metro Cash & Carry SR, s.r.o. vznikla ako dcérska spoločnosť firmy Metro Group, ktorá patrí medzi popredné obchodné skupiny na svete. Metro Group pôsobí v dvadsiatich deviatich krajinách na štyroch kontinentoch a prevádzkuje vyše 650 veľkoobchodných samoobslužných centier. V Slovenskej republike patrí do siete Metro Cash & Carry SR šesť veľkoobchodných centier.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...