Veľký priestor na podnikanie vidí Fico v Číne a Vietname

4.3.2012

BRATISLAVA 4. marca (WEBNOVINY) – Líder Smeru-SD Robert Fico si myslí, že Slovensko musí mať napriek členstvu v EÚ a NATO výborné vzťahy s takými krajinami, ako je Ukrajina a Rusko. „Ja si myslím, že sú veľké priestory na podnikanie v Číne a vo Vietname. Hovorím to veľmi jasne.

Ak bude Smer vo vláde, budeme sa orientovať aj na tieto štáty,“ uviedol Fico v relácii TA3 V politike. Spomenul to v súvislosti s témou možného predĺženia širokorozchodnej železnice cez územie Slovenska až do Rakúska.

O nej v relácii začal hovoriť predseda Mosta-Híd Béla Bugár, podľa ktorého sú problémy s pracovnými miestami v najvýchodnejšom cípe republiky.

„Práve preto sme mali najväčší problém napríklad aj s tým, aby tá širokorozchodná železnica zrušila v Čiernej nad Tisou tých 1 500 pracovných miest,“ povedal Bugár. Podľa Fica je Bugárov údaj o Čiernej nad Tisou nesprávny, podľa neho je projekt predĺženia širokorozchodnej železnice jeden z najvýznamnejších, ktoré by Slovensko mohlo mať. „Prestaňme mať ideologické klapky,“ dodal.