Veritelia Horizontu dostávajú len 4,5 eur zo 100 vložených

BRATISLAVA 22. januára (WEBNOVINY) – Správca konkurznej podstaty nebankového subjektu Horizont Slovakia vypláca ľuďom namiesto sľubovaných výnosov len zlomok vkladu. Ako informoval internetový portál korzar.sme.sk, namiesto 30 % úrokov vracia Horizont len 4,5 % z vkladu.

Veritelia celkovo vložili do nebankového subjektu zhruba pred viac ako desiatimi rokmi 368 mil. eur.

“Všetkým 44-tisíc veriteľom Horizontu, ktorých pohľadávky boli prihlásené a uznané, som do Vianoc poslal celkovo 15,2 mil. eur. To predstavuje asi 4,5 % zo sumy vkladov,“ uviedol pre internetový portál správca konkurznej podstaty Horizontu Vladimír Bajtoš. Podľa neho 15 až 20 % šekov, ktoré posiela do vlastných rúk, sa z rôznych dôvodov vrátilo späť.

Konkurz na Horizont Slovakia vyhlásil Krajský súd v Košiciach 28. mája 2002. Veritelia Horizontu v októbri 2003 zvolili výbor veriteľov a schválili plán speňažovania aktív.

V decembri 2004 sa uskutočnilo prieskumné pojednávanie, na ktorom správca konkurznej podstaty predložil vyhodnotené prihlášky pohľadávok. Pohľadávky si voči spoločnosti Horizontu uplatnilo vyše 47 tis. veriteľov v celkovom objeme takmer 353 mil. eur.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...