Viceprezidentom Fed-u by sa mohol stať Stanley Fischer

JERUZALEM 12. decembra (WEBNOVINY) – Ponuku stať sa novým viceprezidentom amerického Federálneho rezervného systému (Fed) dostal Stanley Fischer, ktorý v minulosti pracoval na vysokých pozíciách v Medzinárodnom menovom fonde (MMF) a Svetovej banke.

Zároveň si vyslúžil uznanie za to, že vyviedol Izrael z globálnej hospodárskej krízy len s minimálnymi škodami. Fischer totiž bol do júna tohto roku šéfom izraelskej centrálnej banky, pričom tento post zastával osem rokov.

Informovala o tom v stredu agentúra Reuters s odvolaním sa na dobre informované zdroje. Viceprezidentom Fed-u by sa mal stať po tom, čo sa do kresla šéfky americkej centrálnej banky posadí jej súčasná viceprezidentka Janet Yellenová.

Fischer je vo všeobecnosti uznávaný ekonóm a jeho žiakmi na americkej univerzite MIT (Massachusetts Institute of Technology) boli aj súčasný šéf Fedu Ben Bernanke a šéf Európskej centrálnej banky (ECB) Mario Draghi. Nomináciu Fischera v prípade, že túto ponuku prijme, bude musieť schváliť americký Senát. Za nomináciu je zodpovedný Biely dom, pričom odmietol tieto správy komentovať. Vo všeobecnosti sa očakáva, že americký Senát budúci týždeň schváli Yellenovú za novú šéfku Fed.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...