Viktor Orbán odmieta ďalšie škrty, veriteľom pošle list

BUDAPEŠŤ 17. septembra (WEBNOVINY) – Maďarsko v rámci rokovaní o medzinárodnej pomoci pošle svoje návrhy medzinárodným veriteľom v strede tohto týždňa.

Krajina však nebude meniť plány hospodárskej politiky na budúci rok.

V nedeľu to vyhlásil minister maďarskej vlády zodpovedný za rokovania s Medzinárodným menovým fondom (MMF) Mihály Varga.

„Listom chceme poslať signál veriteľom, že maďarská vláda je pripravená pokračovať v rozhovoroch,“ povedal Varga.

Delegácia predstaviteľov EÚ a Medzinárodného menového fondu (MMF) ukončila júlovú návštevu Maďarska s tým, že ak chce krajina splniť rozpočtové ciele v budúcom roku, bude musieť prijať ďalšie opatrenia.

Maďarský premiér Viktor Orbán tento mesiac vylúčil dohodu s MMF, pokiaľ budú jej súčasťou ďalšie škrty. Maďarsko podľa neho nepotrebuje dodatočné úspory, ale bezpečnostnú sieť, ktorá krajinu ochráni pred následkami dlhovej krízy v eurozóne.

„Potrebujeme dohodu s MMF pre problémy v Európe, aby problémy eurozóny so sebou nestiahli krajinu,“ povedal Orbán. Maďarsko podľa neho nepotrebuje striktné podmienky, aké obsahovala dohoda medzi MMF a predchádzajúcim socialistickým vládnym kabinetom, ktorá v roku 2008 zachránila krajinu pred bankrotom.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...