Home

Nachádzate sa tu

Viktor Tegelhoff

 

Autor článku je senior underwriter pre poistenie zodpovednosti za škodu, pracoval vo vrcholovom manažmente slovenských pobočiek veľkých medzinárodných poisťovní GERLING, HDI a Mitsui Sumitomo.

Varná platňa

Nároky na náhradu škody sú niekedy oprávnené, ale často aj neoprávnené. Ako sa brániť proti neoprávneným nárokom? Možno sa zo škody "vyviniť"? Čo je zavinenie a porušenie právnej povinnosti? Kedy sa škoda premlčí? Na tieto otázky odpovedá náš odborník na poistenie zodpovednosti.

Vysokozdvižný vozík s raketou

Čo je všeobecná zodpovednosť a čo je osobitná zodpovednosť za škodu? Kedy hovoríme o objektívnej a kedy o subjektívnej zodpovednosti? Tieto zložité pojmy na príkladoch vysvetľuje Viktor Tegelhoff v ďalšej časti seriálu Možnosti a hranice.

Havária vlaku

Ako sa stanovuje rozsah a výška odškodnenia z poistenia zodpovednosti za škodu? Čo nám predpisuje občiansky zákonník? Prepláca sa skutočná výška škody? Existuje strop? Tieto otázky vysvetľuje Viktor Tegelhoff v ďalšom pokračovaní seriálu o poistení zodpovednosti za škodu.  

Požiar na lodi

Poistenie zodpovednosti obsahuje pomerne veľa výluk. Za ktoré škody poisťovne neplnia? Zaplatia mi, keď spôsobím škodu svojmu bratovi? Čo je náhodná udalosť? Sú mobilné telefóny nebezpečné? Na tieto a ďalšie otázky Vám odpovie Viktor Tegelhoff v ďalšej časti seriálu Možnosti a hranice poistenia zodpovednosti za škodu.  

Zrútenie stanu na festivale Pohoda

Ako si správne poistiť zodpovednosť za škodu? Čo je štandardný rozsah poistenia zodpovednosti? Ako stanoviť poistnú sumu a spoluúčasť? Môže byť lacné riešenie dobré? Ďalšiu časť seriálu Možnosti a hranice poistenia zodpovednosti prináša odborník Viktor Tegelhoff.

Noha v eskalátore

Aké sú možnosti a kde sú hranice poistenia zodpovednosti za škodu? Osem mýtov o zodpovednosti za škodu, najčastejšie omyly v našom právnom vedomí odborne vysvetľuje Viktor Tegelhoff, autor už tretej časti seriálu o poistení zodpovednosti za škodu.

Stroskotaná nákladná loď

Druhá časť seriálu o poistení zodpovednosti za škodu je voľnou úvahou o vývoji poistenia na základe historických faktov. Ako sa to začalo a prečo? Kde vzniklo moderné poisťovníctvo? V severotalianskych prístavoch alebo v krčme u Lloyda?

Poistenie zodpovednosti - zvárač

Poistenie zodpovednosti za škodu je v slovenských podmienkach už tradične popoluškou a chudobnou príbuznou ostatných druhov poistenia. Presný opak sa však deje v podmienkach vyspelých ekonomík Európy, Ázie a o USA ani nehovoriac ...