Vláda dala päťmiliónovú daňovú úľavu dodávateľovi Kia

Ilustračné foto: SITA/Michal BurzaBRATISLAVA 10. júla (WEBNOVINY) – Hlavný dodávateľ žilinskej automobilky Kia, juhokórejská spoločnosť Mobis Slovakia, dostane od štátu stimuly vo výške 5,6 mil. eur. Vládny kabinet schválil pre investora štátnu pomoc výhradne vo forme daňových úľav, ktorú bude čerpať v rokoch 2014 až 2016.

Mobis rozširuje vo svojom slovenskom závode výrobu o nové produkty. Firma chce vyrábať elektronické posilňovače riadenia a elektrické parkovacie brzdné systémy. Do rozšírenia existujúceho výrobného závodu pri Žiline chce spoločnosť investovať viac ako 46 mil. eur.

Vďaka investičnému projektu by malo na Slovensku vzniknúť necelých 190 nových pracovných miest. Ročne plánuje investor vyrábať v slovenskom závode viac ako 312 tisíc elektronických posilňovačov riadenia a vyše 560 tisíc elektrických parkovacích brzdných systémov. Na export pôjde len približne 10 %. Hlavnými odberateľmi novej produkcie bude Kia Motors Slovakia a Hyundai Motor Manufacturing Czech.

Spoločnosť Mobis Slovakia patrí firme Hyundai Mobis Co. Ltd so sídlom v Kórejskej republike. Mobis prišiel na Slovensko spolu s Kiou, v roku 2004. Sídli spoločne s Kia Motors Slovakia v Gbeľanoch, kde kompletizuje štyri typy automodulov. Jedná sa o modul predná maska, modul prístrojový panel a moduly oboch náprav. Mobis Slovakia ďalej vyrába nárazníky a brzdové systémy.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...