Vláda rozhodne o Ficovom návrhu jednej zdravotnej poisťovne

BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) – Vláda by mala v stredu rokovať o návrhu zámeru zavedenia systému jednej zdravotnej poisťovne na Slovensku.

Ako sa uvádza v materiáli rezortu zdravotníctva, prostriedkom na dosiahnutie tohto cieľa môže byť dohoda o správe zdravotnej poisťovne, dohoda o odkúpení akcií súkromných zdravotných poisťovní alebo vymedzených aktív alebo proces vyvlastnenia súkromných poisťovní.

Všetky z uvedených prostriedkov realizácie podľa ministerstva predpokladajú určitú intervenciu do pomerov existujúcich neštátnych zdravotných poisťovní.

„Po realizácii jedného z týchto riešení je možné systém zdravotného poistenia uzatvoriť a vytvoriť dostatočne efektívny unitárny systém poskytovania zdravotného poistenia,“ píše sa v materiáli.

Príslušný projekt by ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská mala vypracovať do konca septembra tohto roka.

Kabinet by mal tiež schváliť novú šéfku Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Súčasného predsedu úradu Jána Gajdoša, ktorý sa vzdal funkcie, na tomto poste od začiatku augusta nahradí Monika Pažinková.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...