Vo Vysokých Tatrách chcú postaviť zábavný park

BRATISLAVA 26. februára (WEBNOVINY) – Slovenské veľhory, Vysoké Tatry, sú stále lákadlom pre developerov. Najnovšie oznámila štátnym orgánom svoj investičný zámer spoločnosť Park snow Veľká Lomnica, s.r.o.

Firma, ktorú ovláda spoločnosť Park Snow Limited, registrovaná na Cypre, chce postaviť veľký zábavný park v katastri obce Veľká Lomnica.

Do výstavby rodinného parku plánuje investovať zhruba 26 mil. eur. V parku by malo nájsť prácu vyše 230 ľudí. „Realizáciou zámeru podporíme rozvoj cestovného ruchu a zvýšime kvalitu služieb v obci Veľká Lomnica ako aj v podtatranskom regióne,“ uviedla spoločnosť vo svojom investičnom zámere.

Plánovaný zábavný park by sa mal rozprestierať na ploche vyše 206-tisíc metrov štvorcových. V parku by mali návštevníci nájsť napríklad minizoo, rozprávkové mestečko, elektrokáry, strelnicu, hrad, kolotoče, herne, adrenalínové atrakcie, ako aj reštaurácie a bufety.

S výstavbou parku chce investor začať v druhom kvartáli budúceho roka. Už o rok by mala byť otvorená prvá časť parku. „Zábavný park bude riešený ako park s postupným nárastom funkčných celkov a atrakcií, pričom časové obdobie na vybudovanie celého areálu je približne päť rokov,“ konštatoval investor vo svojom zámere.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...