Vodafone Group žalujú Telecom Italia, chcú zabrániť monopolu

MILÁNO 5. augusta (WEBNOVINY) – Britský poskytovateľ telekomunikačných služieb Vodafone Group zažaloval Telecom Italia za zneužívanie dominantnej pozície v Taliansku a bude požadovať odškodné vo výške viac ako 1 mld. eur.

Žaloba, ktorú spoločnosť podala na súde v Miláne, obviňuje Telecom Italia zo série zneužití dominantného postavenia v rokoch 2008 až 2013 „s cieľom a zámerom zmariť rast konkurencie na talianskom trhu pevných telefónnych liniek“, informovala v nedeľu agentúru Reuters hovorkyňa Vodafone.

Firma tiež tvrdí, že taliansky štátny prevádzkovateľ si účtuje umelo navýšené poplatky, čo je jedným z dôvodov odlivu zákazníkov preč od služieb Vodafone. Zástupcovia spoločnosti Telecom Italia vo vyhlásení obvinenie odmietli a vyjadrili presvedčenie, že na súde preukážu „absolútnu korektnosť“ svojho konania.

Žaloba prichádza v čase, keď Telecom Italia údajne rokuje s potenciálnym partnerom o odčlenení svojej divízie pevných liniek, keďže jej ziskovosť aj na tradične spoľahlivých trhoch v Nemecku a Veľkej Británii klesá. Taliansky protimonopolný úrad pritom už v máji firme uložil pokutu približne 104 mil. eur za zneužívanie dominantnej trhovej pozície vlastníka a správcu najväčšej siete pevných telefónnych liniek v krajine. Telecom Italia sa proti rozhodnutiu, ktoré padlo po trojročnom vyšetrovaní iniciovanom konkurentmi, chce odvolať.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...