Vodiči pozor, vo Zvolene bude obmedzená frekventovaná cesta

BANSKÁ BYSTRICA 9. augusta (WEBNOVINY) – Lučenecká cesta vo Zvolene, ktorá je súčasťou štátnej cesty I/50, bude pre stavebné práce na nasledujúce dva víkendy čiastočne uzavretá.

Konkrétne v úseku od križovatky s Mládežníckou ulicou po odbočku k závodu Bučina bude od piatka od 20:00 do nedele do 18:00 a potom v rovnakých časoch od piatka 16. augusta do nedele 18. augusta prejazdná len v smere od Žiaru nad Hronom na Lučenec.

Vodiči jazdiaci v tom čase v smere od Lučenca na Žiar nad Hronom alebo aj od Lučenca na Krupinu budú musieť použiť obchádzku cez obec Lieskovec a centrum Zvolena. Obchádzkové trasy budú vyznačené prenosným dopravným značením.

Dôvodom čiastočnej uzávierky je pokládka nového asfaltu na Lučeneckej ceste, ktorej rekonštrukcia až po areál Bučiny je súčasťou projektu prestavby križovatky Neresnickej cesty a Lučeneckej cesty, respektíve ciest I/66 a I/50 z úrovňovej na mimoúrovňovú.

Podobné obmedzenia platili na Lučeneckej ceste aj po dva júlové víkendy, keď sa kládol asfalt na úsek od križovatky s Neresnickou cestou po križovatku s Mládežníckou ulicou.

Ako pre agentúru SITA uviedol Dušan Gdovín z oddelenia životného prostredia a dopravy na zvolenskej radnici, aktuálna čiastočná uzávierka, ak sa počas nej stihnú urobiť všetky plánované práce, by mala byť posledným vážnejším obmedzením dopravy v súvislosti s prestavbou križovatky Lučeneckej a Neresnickej cesty. „Lučenecká cesta bola už veľmi zdevastovaná a akútne potrebovala rekonštrukciu,“ dodal Gdovín.

Prestavba úrovňovej križovatky ciest I/50 a I/66 (respektíve medzinárodných koridorov E571 a E77) vo Zvolene na mimoúrovňovú sa začala v decembri 2011, hotová má byť v decembri tohto roka. Zhotoviteľom je firma Stavby mostov Slovakia a Slovenská správa ciest jej za to má zaplatiť 7,437 milióna eur. Pôvodná úrovňová svetelná križovatka už kapacitne dlho nevyhovovala, čo spôsobovalo permanentné dopravné problémy.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...