Vodičov čakajú v Bratislave obmedzenia na diaľniciach

BRATISLAVA 11. júna (WEBNOVINY) – Národná diaľničná spoločnosť upozorňuje vodičov na niekoľko noviniek v organizácii dopravy na vybraných miestach bratislavského ťahu diaľnice.

Projekt pripravený spolu s ministerstvom dopravy má zvýšiť podľa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky na diaľniciach, ktoré prechádzajú hlavným mestom.

Agentúru SITA o tom informoval hovorca NDS Marcel Jánošík. Opatrenia začne NDS realizovať v priebehu nasledujúcich týždňov. Pracovať sa bude vždy vo večerných hodinách, ich koniec je naplánovaný na utorok 30. júla. Zmena organizácie dopravy sa dotkne troch križovatiek. Dotknuté miesta prejdú zmenou vodorovného značenia s doplnením zvislého dopravného značenia na portálových dopravných značkách.

V utorok 11. júna sa začnú práce na diaľnici D2 pred križovatkou Pečňa v smere z Maďarska v mieste, kde sa napája Bratská ulica. NDS sa pre vodičov chystá sprehľadniť úsek, v ktorom sa na jednom mieste súčasne pripájali vozidlá z Bratskej ulice a odpájali autá z diaľnice D2 smerom na D1. Pripojenie jazdného pruhu z Bratskej ulice sa posunie ďalej až za oddeľovací pás medzi diaľnicou D2 a kolektorom. Jazdné pruhy sa doplnia smerovými šípkami s medzinárodným označením štátov, respektíve označením diaľnic a zosúladí sa tak vodorovné a zvislé dopravné značenie.

Druhé opatrenie má riešiť zmenu značenia jazdných pruhov na diaľnici D1 pred križovatkou Pečňa v smere od Prístavného mosta k napojeniu na diaľnicu D2. V mieste štyroch jazdných pruhov sa upraví vodorovné dopravné značenie tak, že smerové šípky aj nápisy s názvami zahraničných cieľov sa nahradia novými smerovými šípkami s medzinárodným označením štátov. Súčasne sa tým zosúladí vodorovné a zvislé dopravné značenie.

Organizácia dopravy sa zmení aj na križovatke Prievoz na diaľnici D1 v mieste, kde sa na diaľnicu napája Bajkalská ulica a kde sa v opačnom smere schádza z Prístavného mosta na Bajkalskú ulicu. Touto úpravou sa zabezpečí pripojenie Bajkalskej ulice na diaľnicu D1 dvoma jazdnými pruhmi. V opačnom smere bude výjazd z Prístavného mosta taktiež umožnený dvoma jazdnými pruhmi.

Napokon sa zmena dotkne aj úseku diaľnice D1 medzi križovatkami Ružinov a Trnávka a to v oboch smeroch. Medzi oboma križovatkami v mieste súčasného odstavného pruhu vznikne tretí jazdný pruh. Vodiči, ktorí sa teraz pripájajú z vetiev križovatiek, tak budú môcť priamo jazdiť po najbližšiu križovatku bez toho, aby sa zaradili a opäť vyradili z diaľnice D1.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...