Voľby v Taliansku môžu ohroziť euro a obnoviť krízu eurozóny

LONDÝN 26. februára (WEBNOVINY) – Euro sa v utorok voči doláru zotavilo, keďže investori sa rozhodli opäť nakupovať spoločnú európsku menu po tom, ako spadla na sedemtýždňové dno pre obavy zo širších problémov, ktoré by mohol spôsobiť patový výsledok talianskych volieb.

Posilnenie eura však podľa niektorých analytikov možno bude iba krátkodobé, pretože nerozhodné voľby v Taliansku by mohli byť brzdou tamojších ekonomických reforiem, čo by mohlo obnoviť krízu eurozóny.

Euro v utorok stúplo až na 1,3119 USD/EUR. Zotavilo sa tak z úrovne 1,3018 USD/EUR, čiže z najnižšej hodnoty od 7. januára, na ktorú kleslo počas ranného obchodovania v Londýne. Potom opäť ustúpilo na 1,3081 USD/EUR, čiže oproti predošlému dňu bolo vyššie o 0,2 %. Oproti jenu spoločná európska mena vzrástla o 0,4 % na 120,39 JPY/EUR. Dolár voči japonskej mene stúpol o 0,2 % na 91,98 JPY/USD.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...