Volkswagen finišuje nábor nových zamestnancov

17.5.2012

BRATISLAVA 17. mája (WEBNOVINY) – Volkswagen Slovakia finišuje nábor nových zamestnancov pre výrobu malých mestských vozidiel v Bratislave.

Celkovo prijal viac ako 1 500 ľudí. Ako vo štvrtok informoval hovorca automobilky Vladimír Machalík, od začiatku náborov v auguste minulého roku prejavilo záujem o prácu v spoločnosti vyše 17 tis. uchádzačov.

„Očakávali sme vysoký záujem, ale počty uchádzačov výrazne prevýšili naše očakávania,“ uviedol člen predstavenstva pre personálnu oblasť VW SK Wilfried von Rath.

Z novoprijatých zamestnancov tvoria mladí ľudia do 25 rokov takmer dve pätiny. Približne polovica z nich pritom vďaka novej práci opustila rady mladých nezamestnaných.

„Je veľmi dôležité, aby mladí ľudia na Slovensku našli uplatnenie, boli zapojení do pracovného procesu po skončení štúdia a nezostali nezamestnaní. Do budúcnosti by im v tom mohol pomôcť kvalitný systém vzdelávania, ktorý by reagoval na požiadavky pracovného trhu. Absolventi technických smerov majú pritom už v súčasnosti výrazne vyššie šance na uplatnenie. Viac ako dve tretiny našich nových zamestnancov do 25 rokov mali práve technické vzdelanie,“ dodal Wilfired von Rath.

Spoločnosť má v súčasnosti aj naďalej otvorené pozície nástrojárov pre novú lisovňu, údržbárov elektriky, elektroniky a mechaniky. Na tieto pozície hľadá ľudí s minimálne päťročnou praxou a vzdelaním v oblasti strojárstva alebo elektrotechniky. Hľadá tiež IT špecialistov či absolventov vysokých škôl do Trainee programu.

Volkswagen Slovakia pôsobí na Slovensku 20 rokov. Od roku 1991 vyrobil už viac ako 2,5 milióna vozidiel.
Zamestnáva vyše 8 500 ľudí.

V závode v Bratislave vyrába Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Škoda Citigo, Seat Mii, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky, v Martine komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska. V roku 2011 vyrobil viac ako 210 tis. vozidiel. Obrat spoločnosti vlani dosiahol úroveň 5,19 mld. eur. Približne 99,8 % produkcie smeruje na export.