Volkswagen na Slovensku spustil výrobu v novej lisovni

22.11.2013

BRATISLAVA 22. novembra (WEBNOVINY) – Bratislavská automobilka Volkswagen v piatok odštartovala novú výrobu oceľových a hliníkových dielov pre automobily.

V novej lisovni, do ktorej Volkswagen investoval 90 mil. eur, nájde prácu 100 ľudí. Vyrábať sa tu budú bočné diely, predná a zadná kapota, strecha, blatníky, či dvere pre vozidlá SUV.

So silou 91 tis. kilonewtonov bude bratislavský závod disponovať najväčším lisom v rámci celého koncernu Volkswagen. Jeho produkčná kapacita je 13 tis. zdvihov za deň. Výstavba lisovne, ktorá sa rozprestiera na ploche vyše 19 tis. metrov štvorcových, začala v roku 2011.

Vyrábať budú produkty špičkovej kvality

„Už po 24 mesiacoch stavebných prác uvádzame lisovňu do prevádzky. Ide o jedinečný výkon nášho tímu,“ povedal predseda predstavenstva Volkswagen Slovakia (VW SK) Albrecht Reimold.

„Nová lisovňa bude vyrábať produkty špičkovej kvality, ktoré budú smerovať na najnáročnejšie trhy. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu jedného z najväčších exportérov na Slovensku,“ skonštatoval minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský.

„Osobitne musím oceniť, že tento projekt vznikol bez žiadosti o investičnú pomoc,“ dodal.

Na Slovensku patrí k najväčším exportérom

Spoločnosť Volkswagen Slovakia, a.s. pôsobí na Slovensku už viac ako 22 rokov. Od roku 1991 vyrobila viac ako 3 milióny vozidiel.

Patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku. Zamestnáva viac ako 9 400 ľudí. V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Seat Mii, Škoda Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky.

V závode v Martine vyrába podnik komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska.