Volkswagen postaví pri Bratislave karosáreň za milióny eur

2.7.2012

BRATISLAVA 2. júla (WEBNOVINY) – Volkswagen Slovakia (VW SK) postaví pri bratislavskej Devínskej Novej Vsi karosáreň za približne 600 miliónov eur.

Nová hala sa bude rozprestierať na ploche 110-tisíc metrov štvorcových a bude priamo spojená s novou lisovňou, ktorej výstavba sa už začala.

V novej hale, v ktorej sa budú vyrábať inovatívne karosérie z ocele a hliníka pre vozidlá SUV, nájde prácu viac ako 550 ľudí.

Výstavba je súčasťou zámeru automobilky preinvestovať u nás 1,5 miliardy eur do roku 2016.

„Ide o najväčší investičný projekt VW SK, svojou výškou je porovnateľný len s prípravami na výrobu SUV vozidiel na prelome tisícročí,“ uviedol predseda predstavenstva VW SK Albrecht Reimold. Spolu s ním v pondelok poklepal základný kameň novej haly aj premiér SR Robert Fico.

Podľa Fica bude nová vláda presadzovať veľmi aktívnu investičnú politiku. „Akonáhle budeme vidieť zapájanie sa investorov, ktorí prichádzajú zo zahraničia, do vedy a výskumu, o to intenzívnejšia bude aj pomoc vlády Slovenskej republiky,“ uviedol premiér.

Nepovedal však, či investičnú pomoc dostane aj Volkswagen. Podľa Reimolda nemá automobilka problém nájsť na Slovensku kvalitných zamestnancov.

„Máme však záujem, aby s nami v budúcnosti išlo ruka v ruke aj školstvo a aby sme mohli presadiť napríklad tzv. duálny vzdelávací systém, aby sme u nás nemuseli toľko interne školiť,“ uviedol Reimold. Ako dodal, v tomto smere už Volkswagen vedie s vládou aktívne rozhovory.