Volkswagen v Devínskej zastaví výrobu, ľudí čaká dovolenka

BRATISLAVA 12. júla (WEBNOVINY) – Zamestnanci spoločnosti Volkswagen Slovakia (VW SK) nastúpia 22. júla na celozávodnú dovolenku.

Počas pokoja vo výrobe automobilka uskutoční stovky technologických a stavebných úprav.

„Viac ako 500 zamestnancov VW SK a dodávateľských firiem bude realizovať približne 300 technologických prác a stavebných úprav v celom areáli závodu. Pôjde o práce, ktoré nie je možné realizovať počas prebiehajúcej prevádzky,“ uviedol v piatok hovorca automobilky Vladimír Machalík.

Tradičný pokoj vo výrobe VW SK využije aj na komplexnú údržbu a kontrolu zariadení. Tie totiž nemôže vykonať počas nepretržitej prevádzky sedem dní v týždni v produkcii SUV vozidiel ani počas trojzmennej prevádzky vo výrobe mestských vozidiel New Small Family.

„Inštalácie technológií v novej lisovni a karosárni budú prebiehať aj počas celozávodnej dovolenky,“ uviedol Machalík. Produkcia automobilov začne znovu 12. augusta 2013.

Spoločnosť Volkswagen Slovakia pôsobí na Slovensku už viac ako 21 rokov. Od roku 1991 vyrobila viac ako 3 milióny vozidiel. Patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku.

Zamestnáva viac ako 9 400 ľudí. V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Seat Mii, Škoda Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky. V závode v Martine vyrába podnik komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...