VšZP podala ďalší podnet pre nekalý nábor poistencov

24.7.2012

BRATISLAVA 24. júla (WEBNOVINY) – Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) podala na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) ďalší podnet pre podozrenie z nekalého náboru poistencov. Informovala o tom v utorok hovorkyňa VšZP Dana Gašparíková.

„Poistenku VšZP osobne kontaktovali neznáme osoby, ktoré sa predstavili ako pracovníci spoločnosti Union zdravotná poisťovňa, a.s. Tí ju nepravdivo informovali o zániku ostatných zdravotných poisťovní a určili Union ako zdravotnú poisťovňu, v ktorej by mala byť poistená,“ uviedla Gašparíková. Pod vplyvom týchto informácií mala poistenkyňa podpísať prihlášku do poisťovne Union.

Podľa Gašparíkovej nejde o ojedinelý prípad, zaznamenali aj niekoľko ďalších, v ktorých malo ísť o nekorektný nábor poistencov. Osoby, ktoré vystupovali ako agenti konkurenčných zdravotných poisťovní, mali navštevovať poistencov VšZP, zavádzať ich nepravdivými informáciami a predložiť im prihlášku do súkromnej zdravotnej poisťovne.

„Evidujeme aj prípady, keď našich poistencov navštívili neznáme osoby, ktoré ich klamlivo informovali o výmene ich preukazov. Poistenci VšZP v nevedomosti podpísali ponúkané tlačivo a až následne zistili, že išlo o prihlášku do inej zdravotnej poisťovne so začiarknutým políčkom zmena ZP,“ povedala Gašparíková, ktorá zároveň dodala, že v takýchto prípadoch môžu poistenci VšZP podať písomnú žiadosť o storno prihlášky v tej zdravotnej poisťovni, do ktorej boli prepoistení.

Štátna poisťovňa podala podnet na ÚDSZ prvýkrát na konci uplynulého mesiaca. Nekalý nábor jej poistencov sa mal spájať so zdravotnou poisťovňou Dôvera.