VšZP podala ďalší podnet pre nekalý nábor poistencov

BRATISLAVA 24. júla (WEBNOVINY) – Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) podala na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) ďalší podnet pre podozrenie z nekalého náboru poistencov. Informovala o tom v utorok hovorkyňa VšZP Dana Gašparíková.

„Poistenku VšZP osobne kontaktovali neznáme osoby, ktoré sa predstavili ako pracovníci spoločnosti Union zdravotná poisťovňa, a.s. Tí ju nepravdivo informovali o zániku ostatných zdravotných poisťovní a určili Union ako zdravotnú poisťovňu, v ktorej by mala byť poistená,“ uviedla Gašparíková. Pod vplyvom týchto informácií mala poistenkyňa podpísať prihlášku do poisťovne Union.

Podľa Gašparíkovej nejde o ojedinelý prípad, zaznamenali aj niekoľko ďalších, v ktorých malo ísť o nekorektný nábor poistencov. Osoby, ktoré vystupovali ako agenti konkurenčných zdravotných poisťovní, mali navštevovať poistencov VšZP, zavádzať ich nepravdivými informáciami a predložiť im prihlášku do súkromnej zdravotnej poisťovne.

„Evidujeme aj prípady, keď našich poistencov navštívili neznáme osoby, ktoré ich klamlivo informovali o výmene ich preukazov. Poistenci VšZP v nevedomosti podpísali ponúkané tlačivo a až následne zistili, že išlo o prihlášku do inej zdravotnej poisťovne so začiarknutým políčkom zmena ZP,“ povedala Gašparíková, ktorá zároveň dodala, že v takýchto prípadoch môžu poistenci VšZP podať písomnú žiadosť o storno prihlášky v tej zdravotnej poisťovni, do ktorej boli prepoistení.

Štátna poisťovňa podala podnet na ÚDSZ prvýkrát na konci uplynulého mesiaca. Nekalý nábor jej poistencov sa mal spájať so zdravotnou poisťovňou Dôvera.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...