VÚB banka vypláca 5 %-ný výnos na Garantovanom vklade

8.10.2013

BRATISLAVA 8. októbra (WBN/PR) – Klienti VÚB banky, ktorí si pred dvoma rokmi zakúpili Garantovaný vklad XXI, zarobili v druhom roku 5 %. Výnos získali vďaka vývoju kurzu poľského zlotého voči euru. Získané financie im banka vypláca v týchto dňoch.

Výška výnosu 21. emisie Garantovaného vkladu závisí od vývoja výmenného kurzu eura a poľského zlotého. Ku garantovanému výnosu 1 % ročne, vypláca VÚB po percente za každý štvrťrok, v ktorom hodnota výmenného kurzu bude nižšia (t. j. zloty posilní), ako hodnota nameraná k 3. 10. 2011. V priebehu druhého roka viazanosti bola táto podmienka splnená štyrikrát, preto klientom prináleží okrem 1 % garantovaného úroku aj bonusový úrok 4 %. Celkový 5 %-ný výnos pripíše VÚB banka klientom na účet v týchto dňoch. „Podľa analytikov má poľská ekonomika v ďalších rokoch slušné vyhliadky vývoja, ktoré sa pretavujú aj v predikciách kurzu poľského zlotého voči euru na rok 2014. Pri očakávanom vývoji je predpoklad vyplatenia bonusového úroku aj pre nasledujúci rok,“ uviedol Vladimír Hriz, vedúci oddelenia vkladov VÚB banky. V prvom roku viazanosti dosiahol Garantovaný vklad celkovú výnosnosť 4% (prehľad vývoja výnosov je k dispozícii na www.vub.sk). Doba viazanosti vkladu je 4 roky.

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Ako jediná slovenská banka patrí podľa magazínu Global Finance medzi desať najbezpečnejších bánk strednej a východnej Európy a je aktuálnou držiteľkou ocenenia Najlepšia banka na Slovensku od magazínu EMEA Finance. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 200 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.