Výhľad pre grécky záchranný program zostáva neistý

BRUSEL 8. júla (WEBNOVINY) – Výhľad pre grécky záchranný program zostáva neistý. Grécka vláda a zahraniční veritelia sa ešte musia dohodnúť na niektorých otázkach.

V pondelok to uviedli predstavitelia EÚ a Medzinárodného menového fondu (MMF).

„Dosiahli sme výrazný pokrok, avšak implementácia politiky v niektorých oblastiach zaostáva,“ uviedla trojka medzinárodných veriteľov vo svojej hodnotiacej správe týkajúcej sa plnenia podmienok pomoci, o ktorej budú neskôr v pondelok diskutovať ministri financií eurozóny.

„Predstavitelia sa zaviazali podniknúť nápravné kroky, aby sa zabezpečilo splnenie fiškálnych cieľov pre roky 2013 a 2014 a dosiahnutie primárnej rovnováhy v tomto roku,“ uvádza trojka veriteľov.

Zároveň dodávajú, že misia trojky veriteľov a vládni predstavitelia súhlasili, že makroekonomický výhľad zostáva v súlade s plánom, čiže s vyhliadkami postupného návratu k rastu v roku 2014.

Grécko dúfa, že so svojimi poskytovateľmi úverov sa dohodne na uvoľnení nasledujúcej tranže finančnej pomoci do pondelka.

Európska únia a MMF však pohrozili, že platbu zmrazia, ak Atény budú meškať s reformami. Eurokomisár pre hospodárske a menové záležitosti Olli Rehn tiež pripustil, že ďalšia tranža pomoci krajine v objeme 8,1 mld. eur by sa mohla uvoľniť v niekoľkých splátkach.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...