Výmenu dlhopisov zrejme podporia všetky grécke banky

ATÉNY 6. marca (WEBNOVINY) – Všetky grécke banky, ktoré vlastnia dlhopisy vhodné na výmenu za nové štátne cenné papiere, sa pravdepodobne zúčastnia na reštrukturalizácii záväzkov gréckej vlády.

V utorok to povedali štyri zdroje z prostredia gréckych bánk. Banky krajiny dohromady vlastnia dlhopisy svojej vlády v hodnote vyše 40 miliárd eur, konštatoval jeden z bankárov.

„Očakávam, že všetky grécke banky sa zúčastnia na programe výmeny dlhopisov,“ povedal pre agentúru Reuters vysokopostavený grécky bankár. Súkromní majitelia gréckych vládnych dlhopisov musia svoj záujem o ich výmenu deklarovať do 8. marca. Proces výmeny bude znamenať, že hodnota ich gréckych štátnych cenných papierov klesne o viac ako 70 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...