Výnosy dlhopisov Ríma a Madridu vyrovnali piatkový rast

3.8.2012

LONDÝN 3. augusta (WEBNOVINY) – Výnosy z talianskych a španielskych vládnych dlhopisov v piatok vyrovnali nárast zo skoršieho piatkového obchodovania.

Výnosy z desaťročných talianskych vládnych dlhopisov v piatok klesli o 12 bázických bodov na 6,22 %, kým počas predchádzajúceho obchodovania dosiahli výšku 6,45 %.

Výnosy z ekvivalentných španielskych vládnych dlhopisov v piatok stúpli o 3,5 bázického bodu na 7,26 %, no počas dňa sa pohybovali na úrovni okolo 7,4 %.

Niektorí investori kupovali krátkodobé cenné papiere, pretože v budúcnosti očakávajú intervenciu od Európskej centrálnej banky (ECB). Podľa slov šéfa ECB Maria Draghiho ďalšie skupovanie dlhopisov zo strany ECB bude závisieť od krajín, ktoré požiadajú o pomoc z európskych finančných fondov.

Draghi ďalej uviedol, že akákoľvek intervencia ECB bude zameraná na krátkodobé cenné papiere. Výnosy z dvojročných talianskych vládnych dlhopisov klesli 43 bázických bodov na 3,36 %, kým výnosy zo španielskych ekvivalentných dlhopisov klesli o 6,8 bázického bodu na 4,468 %.