Výnosy španielskych a talianskych dlhopisov klesali

LONDÝN 21. februára (WEBNOVINY) – Výnosy španielskych a talianskych vládnych dlhopisov v utorok klesali, keďže ministri financií eurozóny schválili ďalšiu pomoc Grécku a podporili tak záujem investorov o dlhopisy krajín postihnutých dlhovou krízou.

Portugalsko sa však dostalo pod tlak, pretože sa objavili obavy, že krajinu čakajú podobné problémy ako Grécko. Výnosy talianskych desaťročných dlhopisov klesli o 5 bázických bodov na 5,43 % a sú najnižšie od októbra. Výnosy z ekvivalentných španielskych dlhopisov rovnako klesali, investori však konštatovali, že pozitívny efekt novej pomoci sa prejavil už minulý týždeň, keď rástli očakávania, že sa pomoc pre Grécko schváli.

Výnosy portugalských vládnych dlhopisov výrazne vzrástli až o 55 bázických bodov na 13,93 %. Prejavili sa tak obavy, že Portugalsko bude nasledovať Grécko a požiada o druhý balíček medzinárodnej pomoci. „Portugalsko čerpalo prostriedky v menšej miere ako Grécko, ak však bude ekonomika krajiny naďalej oslabovať, Portugalsko by mohlo potrebovať ďalšiu pomoc. Možno preto sa krajina dostala pod tlak,“ povedal jeden z obchodníkov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...