Výnosy vládnych dlhopisov Talianska a Španielska stúpli

LONDÝN 12. júna (WEBNOVINY) – Výnosy zo španielskych a talianskych vládnych dlhopisov v utorok pokračovali v raste. Medzi investormi totiž aj napriek dohode o finančnej pomoci pre španielske banky stále vládnu obavy o schopnosť Madridu získavať peniaze na trhu.

Nervozitu na trhu tiež zvyšovali víkendové voľby v Grécku, ktorých výsledok pravdepodobne rozhodne o budúcnosti krajiny v eurozóne.

Výnosy zo španielskych desaťročných vládnych dlhopisov vzrástli o 10 bázických bodov na 6,63 %, zatiaľ čo výnosy z ekvivalentných talianskych dlhopisov poskočili o 11 bázických bodov na 6,15 %.

Negatívne tiež na výnosy z talianskych dlhopisov vplýval pesimizmus investorov pred štvrtkovou emisiou dlhových cenných papierov Ríma. „Musí to byť dôsledok aukcií, ktoré sú naplánované na nasledujúce dni,“ povedal pre agentúru Reuters nemenovaný obchodník.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...