Výnosy z dvojročných talianskych vládnych dlhopisov klesli

MILÁNO 28. mája (WEBNOVINY) – Výnosy z dvojročných talianskych vládnych dlhopisov v utorok klesli na najnižšiu úroveň od vzniku eurozóny. Dôvodom sú očakávania, že Európska komisia (EK) uvoľní prísnu kontrolu rozpočtových výdavkov Talianska.

Rím predal dlhopisy so splatnosťou v decembri 2014 v hodnote 2,5 mld. eur. Výnos z týchto dlhopisov bol na úrovni 1,11 %, kým počas predchádzajúcej aukcie z minulého mesiaca boli výnosy z týchto dlhopisov na úrovni 1,17 %.

Taliansko okrem toho predalo dlhopisy so splatnosťou v septembri 2018. Talianska vláda z predaja týchto dlhopisov získala 987 mil. eur. Výnosy z týchto cenných papierov boli na úrovni 1,83 %.

Európska komisia (EK) pravdepodobne v stredu navrhne vyradiť Taliansko z procedúry nadmerného deficitu, ktorú proti krajine vedie od roku 2009.

Taliansko za vlády bývalého premiéra Maria Montiho zaviedlo prísne úsporné opatrenia napriek hlbokému prepadu ekonomiky. Ukončením procedúry nadmerného deficitu by sa krajine uvoľnili dodatočné zdroje v sume až 12 mld. eur, uviedol minister regionálneho rozvoja Graziano Delrio.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...