Výnosy z francúzskych dlhopisov klesli na rekordné minimá

PARÍŽ 7. júna (WEBNOVINY) – Výnosy z francúzskych dlhopisov klesli vo štvrtok na rekordné minimá. Ide tak o náznak, že investori považujú francúzsku ekonomiku za jadro eurozóny a investíciu do dlhopisov krajiny za relatívne bezpečnú.

Francúzska agentúra pre riadenie dlhu predala 10-, 15-, a 50-ročné dlhopisy v celkovej sume 7,836 mld. eur, čo predstavuje hornú hranicu plánovaného pásma. Investori boli ochotní kúpiť dlhopisy až za 16,5 mld. eur.

Pri desaťročných dlhopisoch klesol priemerný výnos na 2,46 % z úrovne 2,96 % v emisii rovnakého typu, ktorá sa konala 3. mája. Výnos sa tak nachádza nižšie v porovnaní s minimom zo 6. marca tohto roka, keby bol na úrovni 2,91 %.

Výnos z 15-ročných dlhopisov sa znížil na 2,90 % z úrovne 3,46 % v emisii dlhopisov tohto typu v apríli. Pri 50-ročných dlhopisoch sa výnos nachádzal na úrovni 3,27 % a klesol tak z úrovne 3,34 % z emisii, ktorá sa konala 4. novembra 2010.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...