Výnosy z nemeckých dlhopisov stúpli, hore ich poslal euroval

LONDÝN 12. septembra (WEBNOVINY) – Dopyt po nemeckých vládnych dlhopisoch na stredajšej aukcii klesol. Dôvodom bolo to, že nemecký ústavný súd rozhodol, že fungovanie nového eurovalu nie je v rozpore s ústavou.

Otvorila sa tak možnosť, aby Európska centrálna banka (ECB) začala nakupovať dlhopisy krajín eurozóny, ktoré majú problémy.

Nemecko predalo päťročné dlhopisy za 3,97 mld. eur. Priemerný výnos na aukcii bol 0,61 %, pričom pri podobnom predaji v auguste bol iba vo výške 0,31 %.

Na slabosť dopytu na stredajšej aukcii poukazuje to, že Berlín 20,1 % z pôvodne zamýšľaného objemu predaja ponechal na neskoršiu aukciu. Priemerne v tomto roku na nemeckých aukciách odkladali predaj iba 18,2 % ponúkaných štátnych cenných papierov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...