Výnosy z talianskych vládnych dlhopisov vzrástli

10.4.2012

LONDÝN 10. apríla (WEBNOVINY) – Výnosy z talianskych vládnych dlhopisov v utorok vzrástli pre obavy investorov o výhľad globálnej ekonomiky. Tie sa zvýšili po piatkovom zverejnení ńepriaznivých údajov z amerického pracovného trhu.

Výnosy z desaťročných vládnych dlhopisov Talianska stúpli o 12 bázických bodov na 5,56 % a výnosy z dvojročných vládnych dlhopisov vzrástli o 13 bázických bodov na 3,00 %.

Zvýšili sa aj výnosy španielskych dlhopisov. Rozpätie výnosov medzi 10-ročnými vládnymi dlhopismi Španielska a Nemecka stúplo o 15 bázických bodov na 418 bázických bodov, čo je najviac od novembra minulého roku

Americké ministerstvo práce v piatok informovalo, že v marci v USA vzniklo 120 tis. nových pracovných miest, čo bol najmenší prírastok od októbra.

Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, očakávali, že v americkej ekonomike bez sektora poľnohospodárstva pribudne 203 tis. nových miest. Súkromný sektor USA v marci vytvoril 121 tis. nových pracovných pozícií a vo verejnom sektore tisíc pracovných miest ubudlo.