Vyšetrovanie kauzy emisií bolo pod tlakom politikov

BRATISLAVA 3. januára (WEBNOVINY) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) žiada obnovenie konania v kauze emisie. Informácie z uznesenia, ktorým polícia zastavila vyšetrovanie, podľa SaS zvyšujú podozrenie o spáchaní trestného činu.

Predstavitelia strany sú z policajného postupu šokovaní. SaS považuje zastavenie vyšetrovania, ku ktorému došlo pod kuratelou prokuratúry, za jasný dôkaz toho, že orgány činné v trestnom konaní pracujú pod tlakom politiky a politikov.

Odporúčame aj:

Za emisie nebude pykať nikto, stíhanie definitívne zastavili

Prokuratúra preverí stratu státisícov eur pri predaji emisií

Nevyšetrenie emisií zametie miliónovú špinu, tvrdí Nagy

Jeden z najväčších škandálov Ficovej vlády bude nepotrestaný

Vážne podozrenia z korupcie

„Toto konštatovanie sa zvlášť vyníma v súvislosti s kauzami, akými sú Hedviga Malinová alebo Jana Teleki. V týchto prípadoch sú roky šikanovaní občania v polohe trestne stíhaných osôb na základe obskúrnych obvinení,“ povedal podpredseda SaS Ľubomír Galko.

SaS žiada orgány činné v trestnom konaní, aby znova otvorili vyšetrovanie tohto vážneho podozrenia z korupcie a rozkrádania a dostali podozrivých pred súd. „Od ministra vnútra Roberta Kaliňáka a predsedu vlády Roberta Fica očakávame, že sa zdržia akýchkoľvek zásahov do vyšetrovania,“ povedal Galko.

Neštandardná príprava zmluvy

Denník Sme si cez infozákon vyžiadal uznesenie, ktorým polícia zastavila vyšetrovanie emisnej kauzy. V dnešnom vydaní uviedol, že keď v roku 2008 predávalo ministerstvo životného prostredia vedené Slovenskou národnou stranou emisie garážovej firme Interblue Group, predaj nepripravovali štátni úradníci, hoci na ministerstve mali odbor obchodovania s emisiami.

Vyšetrovanie podľa Sme potvrdilo aj neštandardnú prípravu zmluvy. Podľa pravidiel ju mali schvaľovať právnici ministerstva, no ani tí ju podľa výpovedí nevideli. „Bolo celkom bežné, že sa predpisy nedodržiavali,“ vypovedala podľa Sme pracovníčka právneho odboru.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...