Vždy získame väčšinu, ktorú potrebujeme, odkazuje Merkelová

BERLÍN 16. júla (WEBNOVINY, Reuters) – Nemecká kancelárka Angela Merkelová verí, že väčšina poslancov dolnej komory nemeckého parlamentu podporí pomoc pre španielsky bankový sektor.

„Vždy získame väčšinu, ktorú potrebujeme,“ povedala Merkelová v rozhovore pre televíznu stanicu ZDR. Dolná komora Bundestagu má o pomoci pre bankový sektor štvrtej najväčšej ekonomiky eurozóny hlasovať vo štvrtok.

Ministri financií eurozóny sa v úvode minulého týždňa dohodli na záchrannom balíku v sume do 100 mld. eur pre španielske banky. Svoj záväzok voči Španielsku majú potvrdiť na piatkovom stretnutí.

Nemecký minister financií Wolfgang Schaeuble však ešte predtým potrebuje súhlas Bundestagu. Merkelová zároveň zopakovala svoj postoj, že cenou za podporu krajín eurozóny, ktoré sa ocitnú v problémoch, musí byť prísne doržiavanie fiškálnych cieľov a kontrola ich plnenia.

Čo sa týka Grécka, Merkelová uviedla, že chce počkať na správu trojky medzinárodných veriteľov o reformnom pokroku Atén pred tým, ako sa rozhodne o ďalších krokoch.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...