Zájazdov do Grécka je menej, cestovné kancelárie sú opatrné

BRATISLAVA 30. júna (WEBNOVINY) – Záujem Slovákov o dovolenku v Grécku je v tomto roku nižší.

Cestovné kancelárie preto museli pre aktuálnu letnú sezónu znížiť počet miest pri zájazdoch do Grécka o približne 10 %.

Dôvodom je podľa predsedu klubu touroperátorov Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) Juraja Pivovárčiho neistota, ktorá panuje v tejto krajine.

„Robia to z opatrnosti, pretože sa nechcú dostať do situácie, že budú musieť ísť pod náklady týchto zájazdov a v rámci akcií last minute by museli nastaviť nereálne ceny,“ vysvetlil Pivovárči. Celkovo by sa tak podľa jeho slov mala v aktuálnej letnej sezóne znížiť ponuka last minute zájazdov oproti predošlým rokom.

Pokles o desať percent však nie je podľa prvého viceprezidenta Stanislava Macka dramatický.

„Týchto 10 % pocítia cestovné kancelárie, ale nebude to dramatické. Grécko zostane špičkovou destináciou,“ myslí si Macko.

Pripomenul pritom, že najväčší prepad v záujem o dovolenku v Grécku zaznamenali nemecké cestovné kancelárie. Situácia v gréckych dovolenkových destináciách je podľa Macka pokojná, pričom vyvrátil aj informácie, podľa ktorých majitelia niektorých gréckych podnikov nebudú v letnej sezóne prijímať platby eurom.

„Nemáme žiadne informácie od delegátov, ktorí už sú v Grécku, že by v niektorej gréckej reštaurácii pýtal niektorý majiteľ inú menu ako euro,“ uviedol Macko.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...