Zamestnanci Kia si prilepšia v priemere o 25 eur mesačne

ŽILINA 27. mája (WEBNOVINY) – Odborári závodu automobilky Kia v Tepličke nad Váhom pri Žiline podpisom dodatku kolektívnej zmluvy o odmeňovaní ukončili štrajkovú pohotovosť, ktorú vyhlásili začiatkom mája.

Ako agentúru SITA informoval hovorca automobilky Jozef Bačé, základná mesačná mzda zamestnancov sa spätne od 1. apríla zvýši v priemere o 3,2 percenta, čo je približne 25 eur.

„K navýšenej základnej mzde bude zamestnancom v dvoch termínoch, v auguste a decembri, vyplatený aj bonus v celkovej výške 728 eur za predpokladaný úspešný výsledok v roku 2013. V prípade plnenia výrobného plánu budú zamestnancom spoločnosti aj naďalej každý štvrťrok vyplácané motivačné bonusy vo výške 30 percent. Celkovo si tak v tomto roku vďaka bonusom zamestnanci vo výrobe prilepšia v priemere o viac ako 1 680 eur,“ uviedol Bačé.

Podľa kolektívnej zmluvy automobilka zamestnancom každoročne vypláca aj 55-percentný letný a 50- až 65-percentný vianočný bonus. Vedenie spoločnosti Kia Motors Slovakia je podľa Bačého presvedčené, že aj napriek dlhším rokovaniam je dosiahnutá dohoda pre obe strany primeraným kompromisom a dohodnuté podmienky odmeňovania pre rok 2013 budú pre zamestnancov motivujúce pri napĺňaní výrobného plánu.

Platnosť pôvodného dodatku o odmeňovaní zamestnancov vypršal koncom marca. Odborári sa s vedením spoločnosti nevedeli dohodnúť na kolektívnom zvýšení základných platov i odmien, pričom najspornejším bodom bolo vyplatenie odmien za hospodársky výsledok.

Podľa Bačého automobilka zohľadňuje hospodárske výsledky pravidelne v štvrťročných odmenách zamestnancov, ktoré navyše vypláca nad rámec kolektívnej zmluvy. „Už od roku 2007 v prípade splnenia výrobného plánu každý štvrťrok vyplácame motivačné bonusy vo výške 30 percent. V minulom roku si vďaka nim prilepšili naši zamestnanci v priemere o 1 306 eur,“ dodal Bačé.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...