Zamestnanci VOP Nováky nedostávali výplaty, riaditeľ skončil

TRENČÍN 4. apríla (WEBNOVINY) – Vojenský opravárenský podnik (VOP) Trenčín hľadá nového riaditeľa. František Vlkovič prišiel o tento post najmä pre meškajúce výplaty zamestnancom podniku.

Dnes prišiel situáciu do podniku skontrolovať minister obrany Martin Glváč. „Vyčlenili sme v pláne obstarávania finančné prostriedky, aby ľudia dostali pred sviatkami výplaty. Toto sa vzhľadom asi aj na osobné priority bývalého vedenia nenaplnilo, takže som sa dnes prišiel zamestnancom aj ospravedlniť za to a ľudia už majú na svojich účtoch výplaty,“ povedal minister s tým, že podobná situácia by sa nemala opakovať.

Nové výberové konanie na riaditeľa VOP by sa podľa ministra malo uskutočniť čo najneskôr, aby sa na ňom mohli zúčastniť aj záujemcovia, ktorí dnes ešte nespĺňajú všetky podmienky. „Nový riaditeľ, ktorý by prešiel výberovým konaním, musí mať previerku a tá trvá určitý čas,“ zdôvodnil minister.

Dočasným vedením poveril minister Ľudovíta Fridricha, ktorý predtým pracoval na ministerstve obrany. Jeho úlohou má byť najmä stabilizácia podniku, v ktorom pracuje 350 ľudí.

V minulom roku tvorili zákazky z ministerstva 84 percent všetkých zákaziek VOP. Toto číslo chce Glváč v budúcnosti znížiť. „Vytvorili sme určitú finančnú rezervu, vybrali sme komodity, ktoré by sme mohli zadať v krátkom čase do výroby vo VOP Trenčín, aby sme tento podnik na pol roka stabilizovali, lebo predpokladám, že do pol roka tu začneme realizovať naše modernizačné projekty, a to je BVP 2, prípadne ľahké obrnené vozidlo a máme ešte jeden výrobný program, o ktorom by som zatiaľ nechcel hovoriť, ale mohol by sa rozbehnúť do konca roka,“ informoval.

Bývalému riaditeľovi, ktorý tento post zastával 10 mesiacov, Glváč vyčíta aj málo dynamické vedenie podniku. Vlkovič jeho rozhodnutie o odvolaní rešpektuje. „Mám na to svoj názor, ale rešpektujem rozhodnutie jediného akcionára,“ uviedol. Výplaty podľa neho meškali pre nedostatočné zákazkové krytie pre firmu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...