Zamestnancov Volkswagenu Slovakia onedlho čaká dovolenka

18.12.2013

BRATISLAVA 18. decembra (WEBNOVINY) – Zamestnancom automobilky Volkswagen na Slovensku sa v pondelok 23. decembra začne celozávodná dovolenka.

Tradičný pokoj vo výrobe využije Volkswagen na uskutočnenie stavebných úprav, údržbu a na inštaláciu nových technológií. „Tie totiž nebolo možné vykonať počas roka z dôvodu nepretržitej prevádzky,“ uviedol hovorca automobilky Vladimír Machalík.

Na týchto prácach sa bude podieľať približne tisícka zamestnancov Volkswagenu a dodávateľských firiem. Výrobu chce automobilka opäť naplno spustiť 13. januára budúceho roka.

Spoločnosť Volkswagen Slovakia, a. s. pôsobí na Slovensku už viac ako 22 rokov. Od roku 1991 vyrobila viac ako 3 milióny vozidiel. Patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku. Zamestnáva viac ako 9 400 ľudí.

V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Seat Mii, Škoda Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky. V závode v Martine vyrába podnik komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska.