Zamestnanosť na Slovensku sa vyvíjala lepšie ako priemer EÚ

15.3.2012

BRATISLAVA 15. marca (WEBNOVINY) – Zamestnanosť na Slovensku sa v záverečnom štvrťroku minulého roka v medzikvartálnom porovnaní aj oproti rovnakému štvrťroku predchádzajúceho roka vyvíjala lepšie, ako bol priemer za celú eurozónu aj za celú Európsku úniu.

Počet zamestnancov v eurozóne medzikvartálne klesol o 0,2 % a v rámci celej EÚ sa znížil o 0,1 %. Na Slovensku sa nezmenil. Medziročne zamestnanosť v rámci celej eurozóny oslabila o 0,2 %, v rámci celej EÚ sa nezmenila, ale na Slovensku o 0,9 % vzrástla. Vyplýva to z predbežných odhadov, ktoré vo štvrtok zverejnil štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Medzikvartálne sa počet zamestnancov najviac zmenšil v Portugalsku (-2,7 %) a najvýraznejšie vzrástol v Lotyšsku (1,4 %). V medziročnom porovnaní najviac klesol počet zamestnancov v Grécku (-8,5 %) a najviac stúpol v Estónsku (4,8 %). Za celý minulý rok sa počet zamestnancov v rámci celej eurozóny zvýšil o 0,2 % v rámci celej EÚ stúpol o 0,3 %. V roku 2010 sa počet zamestnancov v eurozóne aj v celej EÚ zmenšil zhodne o 0,5 %.