Zamestnanosť v priemysle neustále klesá, v doprave rastie

13.11.2013

BRATISLAVA 13. novembra (WEBNOVINY) – Zamestnanosť v priemysle sa v septembri medziročne znížila o 0,3 %. Klesla tak osemnásty mesiac po sebe. Ako ďalej vyplýva z údajov zverejnených Štatistickým úradom (ŠÚ) SR, zamestnanosť medziročne najviac klesla v informačných a komunikačných činnostiach, a to o 4,1 %.

Medziročný pokles zamestnanosti o 3,7 % zaznamenali štatistici v stavebníctve, vo veľkoobchode sa zamestnanosť znížila o 0,4 % a v maloobchode o 0,1 %. Najvýraznejšie v deviatom mesiaci tohto roka vzrástol počet zamestnancov vo vybraných trhových službách, keď sa v porovnaní so septembrom minulého roka zvýšil o 6,3 %.

Zamestnanosť sa v septembri tiež medziročne zvýšila v doprave a skladovaní, a to o 2,6 %, v ubytovaní o 2 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 1,5 % a v predaji a oprave motorových vozidiel o 0,1 %.

V priemere za deväť mesiacov tohto roka v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška vzrástla zamestnanosť vo vybraných trhových službách o 6,2 %, v doprave a skladovaní o 3,7 %, v ubytovaní o 1,4 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 1,3 %.

Klesla v stavebníctve o 4,8 %, v priemysle o 1,3 %, v predaji a oprave motorových vozidiel a vo veľkoobchode zhodne o 0,4 %, v maloobchode o 0,3 % a v informačných a komunikačných činnostiach o 0,2 %.