Zamestnanosť v priemysle rastie, roboty pre stavbárov ubudlo

BRATISLAVA 11. februára (WEBNOVINY) – Zamestnanosť v priemysle sa v poslednom mesiaci vlaňajška medziročne zvýšila o 1,9 %. Vzrástla tak druhý mesiac po sebe. Ako ďalej vyplýva z údajov zverejnených Štatistickým úradom (ŠÚ) SR, zamestnanosť medziročne najvýraznejšie vzrástla vo vybraných trhových službách, keď sa v porovnaní s decembrom 2012 zvýšila o 6,4 %.

Zamestnanosť sa v decembri minulého roka medziročne zvýšila aj v doprave a skladovaní a ubytovaní, a to zhodne o 2 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 1 %, predaji a oprave motorových vozidiel o 0,6 % a v maloobchode o 0,4 %. Najvýraznejšie v dvanástom mesiaci minulého roka klesol počet zamestnancov v informačných a komunikačných činnostiach, a to o 2,5 %. Medziročný pokles zamestnanosti o 0,6 % zaznamenali štatistici v stavebníctve a vo veľkoobchode sa zamestnanosť znížila o 0,2 %.

V priemere za celý minulý rok v porovnaní s rokom 2012 vzrástla zamestnanosť vo vybraných trhových službách o 6,2 %, v doprave a skladovaní o 3,3 %, ubytovaní o 1,6 % a v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 1,3 %. Klesla v stavebníctve o 4 %, v informačných a komunikačných činnostiach o 0,9 %, v priemysle o 0,8 %, vo veľkoobchode o 0,3 %, predaji a oprave motorových vozidiel o 0,2 % a v maloobchode o 0,1 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...