Zásah Smeru do druhého piliera uškodí ľuďom, tvrdí Ľ. Kaník

BRATISLAVA 29. marca (WEBNOVINY) – Predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovít Kaník sa obáva, že zámer Smeru-SD znížiť príspevky na osobné účty v druhom dôchodkovom pilieri sa stáva krutou realitou, ktorú pripravuje sporiteľom.

Ako povedal Kaník vo štvrtok pre agentúru SITA, znižovanie príspevkov k hranici troch až štyroch percent bude znamenať priamy dopad na príjmy občanov a ich majetok a neskorší dopad na výšku dôchodkov.

„Z hľadiska príjmu občanov je to isté, ako by došlo k zvýšeniu daní o šesť percent. To je veľký zásah a prenesenie bremena financovania výdavkov štátu na plecia občanov. O mnohonásobne vyššie ako bolo kedykoľvek predtým,“ zdôraznil Kaník s tým, že to poškodí výrazne 1,5 milióna občanov a bude to mať výrazné dopady na ekonomiku Slovenska.

Ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny sa má stať podľa informácií agentúry SITA generálny manažér strany Ján Richter. Štátnym tajomníkom v tomto rezorte má byť Branislav Ondruš.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...