Zdražela ropa, stúpli aj ceny zlata a striebra

NEW YORK 21. mája (WEBNOVINY) – Ceny ropy v pondelok vzrástli vďaka oslabeniu dolára. Zvýšenie zásob čierneho zlata v USA však posilňovanie ceny ropy obmedzovalo, hoci akciové trhy sa nachádzali na rekordných úrovniach.

Komerčné zásoby ropy podľa údajov amerického Federálneho úradu pre energetiku (EIA) v týždni končiacom sa 3. mája stúpli na 395,5 mil. barelov, čiže najvyššie od roku 1982. J

úlové dodávky londýnskej ropy Brent zdraželi o 16 centov na 104,80 USD za barel. Júnové dodávky ľahkej americkej ropy posilnili o 69 centov na úroveň 96,71 USD za barel.

Zlato a striebro v pondelok zdraželi. Hoci zlato sa počas väčšej časti dňa obchodovalo za nižšie ceny, okolo poludnia amerického času jeho cena náhle poskočila o viac ako 10 USD za uncu.

Podľa obchodníkov príčinou bola vlna uzatvárania krátkych pozícií po siedmich dňoch zlacňovania zlata. Spotová cena žltého kovu bola o 20:10 GMT vyššie o 36 USD, čiže o 2,6 %.

Júlové dodávky striebra, ktoré boli na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy najatraktívnejším kontraktom, posilnili o 1 % na 22,582 USD za uncu.

(1 EUR = 1,2853 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...