Zdražela ropa, zvýšila sa aj cena zlata

NEW YORK 8. februára (WEBNOVINY) – Ceny ropy sa v utorok zvýšili. Smerom nahor ich posunula správa o tom, že na dva až tri týždne sa zastaví ťažba ropy v kanadskej Alberte.

Cenu ľahkej americkej ropy po pondelkovom oslabení o takmer 1 % v utorok zvýšilo aj oslabenie dolára voči euru. Marcové dodávky zdraželi o 1,50 USD čiže o 1,55 % a uzavreli na úrovni 98,41 USD za barel.

Marcové dodávky londýnskej ropy Brent zdraželi o 30 centov čiže o 0,26 % na 116,23 USD za barel.

Zlato v utorok zdraželo o 1,5 %, čo bolo jeho najväčšie posilnenie za jeden deň za posledné dva týždne. Dôvodom bolo to, že dolár výrazne oslabil voči euru vzhľadom na očakávanie, že sa podarí dokončiť dohodu o zahraničnej pomoci pre Grécko.

Spotová cena zlata do 19:49 GMT vzrástla o 1,6 % na 1,746,64 USD za uncu. Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 23,50 USD na 1 748,40 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...