Železnice chcú hospodáriť vyrovnane, rok 2012 uzavrú v pluse

BRATISLAVA 3. januára (WEBNOVINY) – Generálny riaditeľ Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Štefan Hlinka považuje za hlavné priority spoločnosti v roku 2013 vyrovnané hospodárenie a financovanie prevádzkových a investičných potrieb bez zvyšovania úverovej zadlženosti.

Pre agentúru SITA zároveň označil za dôležité aj sprehľadnenie procesov v podniku, optimalizáciu práce, ako aj venovanie pozornosti konkrétnym problémom v prevádzke a riadení.

„Dodržanie revitalizácie železničných spoločností, udržanie vnútornej a finančnej stability, ako aj pokračovanie realizácie Operačného programu Doprava na roky 2007 – 2013 a zabezpečenie požiadaviek operátorov vlakovej dopravy“ zaradil Hlinka medzi hlavné ciele ŽSR v rokoch 2013 až 2015.

Súčasťou prioritných zámerov spoločnosti na najbližšie tri roky bude podľa neho aj zhodnotenie účinnosti a revidovanie systému spoplatnenia železničnej infraštruktúry, uzatvorenie Zmluvy o prevádzkovaní železničnej infraštruktúry s ministerstvom dopravy na obdobie ďalších rokov a tiež príprava investičného programu pri zabezpečení stabilnej finančnej pozície ŽSR.

Ako agentúra SITA už informovala, železnice očakávajú, že rok 2012 uzatvoria so ziskom. Viac sa dočítate TU.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...