Železničiari si dajú vyčistiť vlaky za takmer 19 miliónov

BRATISLAVA 11. júla (WEBNOVINY) – Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. zaplatí za čistenie vlakov počas dvoch rokov celkom 18,942 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

V porovnaní s odhadovanými nákladmi 19,2 mil. eur je to menej o 1,3 %, resp. o 258,17 tis. eur.

Služby pre štátneho vlakového osobného dopravcu na celom Slovensku bude poskytovať firma Euroclean s.r.o so sídlom v Bratislave.

Vyplýva to z výsledkov verejnej súťaže na čistenie železničných koľajových vozidiel v regiónoch Zvolen, Žilina a Košice, ako aj rokovacieho konania bez výzvy na súťaž pre región Bratislava. Železničná spoločnosť zverejnila výsledky v štvrtkovom vydaní Vestníka verejného obstarávania.

Súčasťou tendra vyhláseného ešte vlani v decembri a rozdeleného pôvodne na štyri časti bolo aj čistenie vlakov v bratislavskom regióne. Železničiari však túto časť zrušili pre nevyhovujúce ponuky a dvoch uchádzačov vyzvali k rokovaniu. Euroclean bude čistiť vlaky osobného dopravcu v regióne Bratislava za 7,427 mil. eur, pričom predpokladaná cena bola 6,809 mil. eur. Túto zákazku získal na základe jedinej prijatej ponuky cez rokovanie.

Čistenie železničných koľajových vozidiel v košickom regióne má stáť vyše 6,543 mil. eur namiesto predpokladanej ceny takmer 6,68 mil. eur. V tejto časti železničná spoločnosť prijala iba ponuku od firmy Euroclean. V ďalších dvoch častiach tendra prišli ponuky dvoch uchádzačov, aj v nich uspela bratislavská firma. V žilinskom regióne má čistenie vlakov stáť okolo 3,132 mil. eur, pričom predpokladaná cena bola 3,88 mil. eur. V zvolenskom regióne zmluvná cena za tieto služby dosahuje 1,84 mil. eur, keď odhadované náklady predstavovali 1,831 mil. eur.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...