Zhoršenie ekonomiky eurozóny sa dá zvládnuť, tvrdí Makúch

BRATISLAVA 9. novembra (WEBNOVINY) – Ekonomika eurozóny spomaľuje. V piatok to vyhlásil člen Rady guvernérov Európskej centrálnej banky (ECB) a guvernér Národnej banky Slovenska Jozef Makúch s tým, že ECB je pripravená znižovať alebo zvyšovať úrokové sadzby, ak bude takýto krok potrebný.

„Nie je žiadnym tajomstvom, že sa situácia (v eurozóne) zhoršuje, táto situácia sa však dá zvládnuť,“ povedal Makúch. Zároveň však dodal, že hospodársky výhľad sa skôr zhoršuje ako zlepšuje.

„Ak to bude nevyhnutné, ECB upraví úrokové sadzby potrebným smerom,“ uviedol Makúch.

ECB tento týždeň rozhodla o tom, že svoju hlavnú úrokovú sadzbu ponechá na nezmenenej rekordne nízkej úrovni 0,75 %. Veľké množstvo analytikov však v nasledujúcich mesiacoch predpokladá zníženie sadzieb.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...