Zisk automobilky BMW vzrástol o takmer 19 percent

FRANKFURT 3. mája (WEBNOVINY) – Nemecký výrobca luxusných automobilov BMW prekonal výškou zisku v prvom kvartáli aj najoptimistickejšie očakávania.

Zisk spoločnosti BMW pred úrokmi a zdanením (EBIT) vzrástol v sledovanom období o takmer 19 % na 2,13 mld. eur a s náskokom tak prekonal prognózy analytikov, oslovených v prieskume agentúry Reuters.

Ich priemerný odhad sa pohyboval na úrovni 1,77 mld. eur. „Dosiahli sme najlepšie výsledky v rámci prvého štvrťroku v histórii v oblasti objemu predaja, príjmov aj ziskov,“ povedal šéf spoločnosti Norbert Reithofer.

K úspechu pomohol spoločnosti BMW silný dopyt v ázijských krajinách a nárast predaja najdrahšieho sedanu a rodinného SUV. Najväčší nárast celkových tržieb zaznamenala automobilka v Japonsku a v Číne.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...