Zisk banky Société Générale prepadol o 89 percent

16.2.2012

PARÍŽ 16. februára (WEBNOVINY) – Société Générale, ktorá je druhou najväčšou francúzskou bankou, evidovala vo štvrtom kvartáli minulého roka 89-percentný prepad zisku, čo bolo viac, ako sa očakávalo.

Banka tak evidovala počas posledných troch mesiacov minulého roka zisk 100 mil. eur, zatiaľ čo v rovnakom kvartáli predchádzajúceho roka to bolo 874 mil. eur. Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters očakávali zisk 190 mil. eur.

Príjmy banky Société Générale sa v sledovanom období znížili o 12,4 % na 6,01 mld. eur, zatiaľ čo analytici očakávali príjmy v sume 5,81 mld. eur. Negatívne na výsledky banky vplývala stále klesajúca hodnota toxických aktív v jej divízii investičného bankovníctva a ďalšie odpísanie hodnoty gréckych vládnych dlhopisov v sume 162 mil. eur.

Divízia Société Générale korporátneho a investičného bankovníctva vykázala štvrťročnú čistú stratu 482 mil. eur, keď jej príjmy klesli v dôsledku klesajúcej hodnoty toxických aktív, ktoré jej zostali z finančnej krízy z roku 2008, a dopadov dlhovej krízy v eurozóne na finančné trhy o dve tretiny. Banka tiež informovala, že na splnenie prísnejších kapitálových požiadaviek predala aktíva v hodnote 10 mld. eur.