Zisk ING Group vo štvrtom kvartáli nenaplnil očakávania

AMSTERDAM 9. februára (WEBNOVINY) – Holandská finančná skupina ING Group dosiahla vo štvrtom kvartáli čistý zisk 1,19 mld. eur.

Zisk nenaplnil očakávania analytikov, ktorí ho v prieskume agentúry Reuters odhadovali v rozpätí 1,34 mld. až 2,45 mld. eur. Spoločnosť ďalej vo štvrtok informovala, že v poisťovacej divízii vykázala stratu pred zdanením 1,35 mld. eur, kým podľa analytikov mala dosiahnuť sumu 552 mil. eur.

Hospodárenie divízie bankovníctva ING vo štvrtom kvartáli zaťažili odpisy gréckych vládnych dlhopisov o 199 mil. eur teda 80 % ich hodnoty.

ING je globálna finančná inštitúcia holandského pôvodu. Na slovenský trh vstúpila v roku 1991 prostredníctvom ING Bank. V súčasnosti ING na Slovensku ponúka služby a produkty v oblasti korporátneho i retailového bankovníctva, životného i dôchodkového poistenia a sporenia, ako aj investovania a správy aktív.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...