Zisk skupiny Provident v ČR a SR vzrástol o 25 percent

BRATISLAVA 31. júla (WBN/PR) – Spoločnosť Provident Financial, zaoberajúca sa poskytovaním finančných služieb, eviduje za prvých šesť mesiacov tohto roka v Českej republike a na Slovensku hrubý zisk vo výške 13,6 mil. libier (GBP). V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast zisku o 25 percent. Ako spoločnosť ďalej informovala, v prvej polovici roka zaznamenala posilnenie rastu tržieb o 5 percent a objem pôžičiek sa zvýšil o 11 %. Počet klientov spoločnosti sa v oboch spomínaných krajinách znížil z minuloročných 387 tis. na aktuálnych 376 tisíc.

Materská spoločnosť firmy Provident Financial, International Personal Finance plc (IPF), dosiahla za prvý polrok 2013 čistý zisk pred zdanením vo výške 42,3 mil. GBP, čo predstavuje medziročný nárast o 35 percent. Skupine IPF narástli výnosy o 9 % a poskytnuté pôžičky o 14 %.

CEO finančnej skupiny IPF Gerard Ryan uviedol:
„Naša stratégia nám prináša silnejší rast a navyše nám v prvom polroku tohto roka zabezpečila rekordný zisk. Realizujeme vytýčené plány na expanziu a pokrok sme urobili tiež vo vývoji nových produktov, vďaka ktorým môžeme ďalej upevňovať vzťahy so zákazníkmi. Naše dnešné oznámenia spätného odkúpenia akcií v hodnote 60 miliónov GBP je navyše ďalším dôkazom nášho odhodlania podnikať efektívnejšie a zabezpečiť akcionárom vyššie zisky.“

Medzinárodná skupina International Personal Finance (IPF), do ktorej patrí i slovenská pobočka Provident Financial s.r.o., vznikla v roku 2007 odčlenením sa od Provident Financial plc, ako jej predchádzajúca medzinárodná divízia. IPF v súčasnosti pôsobí v šiestich krajinách sveta: v Českej republike, na Slovensku, v Poľsku, Maďarsku, Mexiku a Rumunsku. V nich prostredníctvom siete 28 000 obchodných zástupcov poskytuje svoje služby 2,4 milióna zákazníkov a zamestnáva viac ako 5 tis. ľudí.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...